Евгений Стасиневич

Записи лекций спикера

О Спикере 01

Євгеній Стасіневич

Літературний критик, літературознавець, популярний радіоведучий і ведучий програми про літературу у книзі «Букоголікі» на UA: Суспільне, лектор безлічі освітніх проектів, автор книги «Ціна питання», співредактор розділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія).

Почему стоит присоединиться: 02

✍🏻 Наполнение лекции.

Мы узнаем, как разрасталось творчество великих писателей.

✍🏻 Атмосфера.

Лекторий INVERIA TALKS обеспечит интеллектуальный досуг, с которым приятно проводить вечер.

✍🏻 Спикер.

Евгений Стасиневич – литературный критик и литературовед, куратор выставок и человек, совершивший свой вклад в WOW Ukraine. Журналисты пишут, что рай на земле – это его лекции, мы же их проводим.

Записи лекций 03

Фігура авторки «Атлант розправив плечі» оточена неймовірною кількістю парадоксів. Те, що вона стверджувала як останню істину - легко критикувати, однак із цими поглядами так само легко солідарні тисячі, якщо не мільйони.
Найвідоміше покоління Українських письменників. Стус, Симоненко, Костенко, Драч, Вінграновський, Холодний, Дзюба, Світличний – їх історії має почути кожен
Хто головна божевільна легенда літератури? Премудрий гідальго - Дон Кіхот з Ламанчі!
Тичина – перший серед великих. Чому так і як ці інші його відтіняють? Як – у першому, проте точному наближенні, –виглядає поезія нової доби: в іменах, віршах, відкриттях? І що з того всього нам необхідно знати сьогодні?
Він занурює нас у минуле, заплутує, не дає ключів до розгадки. Умберто Еко ніколи не йде на повідку у публіки. Істина в його книжках завжди одна, але тільки вам вирішувати, що з нею робити.
Хвильовий-прозаїк і Хвильовий-поет, публіцист та ідеолог, учень і вчитель, лідер і фігура розлому.
20-ті роки 20-го століття в українській літературі – період максимально особливий. Соціальні зміни, культурний вибух, мистецькі пошуки.
Є офіційні культурні та літературні канони, а є бічні й альтернативні. Хоч від того вони не менш важливі.
Толкин: учёный vs писатель
Мы привыкли, что литература – дело крайне личное и единичное, где ценятся непохожесть и оригинальность. Но в истории культуры бывают странные – даже пугающие – сближения, способные пролить свет и на логику эпохи как таковой, и на конкретные тексты, что уже стали классикой.
Бабеля мы знаем как голос блатной Одессы начала прошлого века
Одна из несущих культурных основ западной цивилизации и центр мирового литературного канона, Шекспир – величина абсолютная, консенсус касательно его гениальности существует уже давно.

Контакты организатора:
+380636491199
inveriapartners@gmail.com