Не розкажуть у школі: жіночий канон

Запис лекції

Про проєкт 01

📚Є офіційні культурні та літературні канони, а є бічні й альтернативні. Хоч від того вони не менш важливі. З жіночим каноном в українській літературі схожа історія: ним прицільно почали займатися у 90-х роках минулого століття, чимало фігур тоді буквально виплили з небуття, проте за все жіноче письмо у свідомості широких мас відповідає мало чи не однооосібно Леся Українка. Але ж літературна реальність точно строкатіша та ширша.

📚По-перше, Ольга Кобилянська: чи є вона рівнозначною до Українки фігурою, якій традиції належить та що нового привнесла в літературу доби раннього модернізму? По-друге, Олена Пчілка і Наталія Кобринська: якою є справжня роль авторок, що їх звикли розглядати в контексті суспільно-культурному, та не власне літературному? Що у них заслуговує на прочитання нині? А Чайка Дністрова, а Наталена Королева, а Юлія Шнайдер? А Ганна Барвінок та Людмила Старицька?

📚Якими є роль та значення кожної з них зосібна – і чи можемо ми виміряти сьогодні кумулятивний ефект їхнього письма, яке до сих пір, із різних причин, знаходиться у напівтіні? Спробуєм.

Спікер 02

Євгеній Стасіневич

Євгеній Стасіневич – літературний критик, популярний радіоведучий та ведучий програм про літературу на UA: Суспільне, лектор численних освітніх проектів, автор книги «Ціна питання», співредактор відділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія).

Долучайтеся до
Telegram каналу
03

Чому варто стати частиною проєкту 04

Нешкільний погляд на знайомі обличчя

Орієнтуватися в працях митців слова стане значно легше.

Ніяких переказів біографій – тільки те, що насправді цікаво, те, що поза несвіжими штампами та ідеологічними перекосами.

Нетиповий лектор

Євгеній Стасіневич – літературний критик та літературознавець, куратор виставок та людина, що зробила свій внесок у WOW Ukraine.

Журналісти пишуть, що рай на землі – це його лекції, ми ж їх проводимо.

Комплексна програма

Від класиків до шістдесятників.

Про Шевченко, Лесю, Франка – усіх авторів першої величини. Нечуй-Левицького, Тичину, Драгоманова і особливо тих, про кого розповідають значно менше. А даремно.

Чекаємо на всіх, хто 05

  • Цікавиться українською культурою, мистецтвом і літературою, та прагне більшого за те, що дає шкільна програма.
  • Хоче більше дізнатися про розвиток української літератури та творчість українських письменників.
  • Прагнуть розширити свої знання про життя українських класиків та зрозуміти більше про контекст їхньої роботи.
  • Любить читати, аби поповнювати свій словниковий запас та розвивати креативність.
  • Вже читав українську класику та модерністів, однак прагне зазирнути глибше.

Тариф 06

ONLINE
220 UAH

Запис лекції + добрі справи

Контакти організатора:
+380636491199
inveriapartners@gmail.com